Krzesełko jednego wiersza

7 września 2016
Comments off
397 Views

Krzesełko jednego wiersza to kolejny pomysł Wieluńskiego Domu Kultury. Dzięki niemu każdy może zbliżyć się o odrobinę do świata poezji.

Krzesełko jednego wiersza wiąże się z czytaniem poezji. Każdy może spokojnie usiąść
i przeczytać wybrany wiersz.
– W Wieluniu znajduje się 12 krzesełek. Są one przymocowane specjalnymi łańcuszkami – informuje Elżbieta Kalińska, dyrektorka WDK-u. – Dzięki tej inicjatywie przechodnie mogą wygodnie usiąść, wziąć do ręki wiersz, przeczytać go, a następnie zastanowić się nad jego treścią. Jest to taki przystanek, który pozwala na chwilę wytchnienia. Uczestnicy mają do wyboru wiele autorów. Pojawiają się bardziej i mniej znani. Są wśród nich m.in. Herbert, Szymborska, Bursa, Gałczyński. Krzesła znajdują się w centrum miasta i jedno przy WDK-u. Pomysł cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Niektórzy nawet dzwonią do nas
i mówią, że są zachwyceni tą inicjatywą- dodaje Kalińska.
Krzesełko jednego wiersza wiąże się także z konkursem. Osoby, które sfotografowały się na każdym krzesełku i z każdym wierszem dodały zdjęcia na swojego facebooka, a następnie poinformowały o tym WDK. Pierwsze dziesięć osób to zwycięscy. Zostawali nagrodzeni w piątek na placu Legionów, tuż przed spektaklem ulicznym.

fot.: archiwum

Comments are closed.