Dmuchańce wygrały z biesiadą

8 września 2016
Comments off
553 Views

Niedzielne popołudnie w parku w Trębaczewie stanęły dmuchane zamki. Była to jedna, ale poczatkowo najbardziej widoczna,  z wielu atrakcji, które przygotowała sołtys wsi razem z Radą Sołecką.


Okazało sie jednak, że dla najmłodszych mieszkańców Trębaczewa mogła by to być jedyna atrakcja tego dnia. Festyn zaczał się o godzinie piętnastej, ale juz wtedy mieszkańcy Trębaczewa rozdzielili sie na dwie grupy. Rodzice zajeli się kozystaniem ze stoiska LGD z ciastami, gulaszem z kasza gryczaną i chlebem ze smalcem, podczas gdy dzieci zajęły sie swoja zabawą.
– Dzieciaków nie mozna odciągnać – smieje się Agfniwszka, która na festyn przyszła z dwójką dzieci. – Ale niech się wybawią, to przecież ostatnia niedziela wakacji i pogoda dopisała.
Chociaż pierwsza częścia miały być konkursy dla dzieci, jej rozpcoczeście trzeba było przesunąc ze względu na brak chętnych uczestników. Później jednak, zabawa rozkręciła sie na całego.
Dla starszych mieszkańców wystąpił teatr Frant z Biesiadą Frantowską. Widownia uczestniczyła w występie śpiewając razem z wykonawcami.
Na zakończenie, wieczorem mieszkańcy Trębaczewa mogli się bawić przy muzyce Disco Polo.
– Nie bylibyśmy w stanie zorganizowac tej imprezy, gdyby nie wsparcie od sponsorów – cieszy się Donata Rełkowska, sołtys Trębaczewa. – I gdyby nie pomomom udzielona przez miasto i Dom kultury w Działoszynia.
Sołtys zapewnia, że wszystkie niewykkozystane na festyn środki, zostana przekazana na doposazenie swietlicy wiejskiej.

fot.: Paweł Skoblewski

Comments are closed.