Zarobione pieniądze przekazują na UNICEF

12 października 2016
Comments off
1 026 Views

Kupując w „Bambi” możesz wspomóc UNICEF i potrzebujących dzieci na całym świecie. Nową w Polsce ideę wymyślił Grzegorz Góra, mieszkaniec Wielunia i właściciel sklepu z artykułami dziecięcymi, który od każdych zakupów w sklepie przeznacza część pieniędzy na cele charytatywne.


– Pomyślałem, żeby zrobić coś od siebie i wesprzeć potrzebujących – mówi Grzegorz Góra. – Wymyśliłem akcję, że jeden procent od zakupów w naszym sklepie przekażemy na UNICEF.
Paradoksalnie, aby do takiej akcji doszło, potrzeba było przejść wiele skomplikowanych etapów, ale finalnie wszystko się udało. – Musieliśmy przede wszystkim skontaktować się z UNICEF-em i przedstawić im całą ideę – zdradza Góra. – Do tej pory nikt z takim pomysłem się do nich nie zgłosił, jednak po analizie zarządu otrzymaliśmy zgodę na zbiórkę pieniędzy na „Prezenty bez pudła”.
Co ciekawe, sklep „Bambi” jest pierwszym w Polsce, który zdecydował się na pomoc w taki sposób i to z własnej woli. – Warto pomagać, bo nie wiadomo, kiedy nam może się taka pomoc przydać – podkreśla właściciel „Bambi”. – Chcemy to ciągnąć jak najdłużej i przekazać dla UNICEF-u jak najwięcej pieniędzy.
Te zostaną wykorzystane na zakup m.in. szczepionek, namiotów i koców dla potrzebujących dzieci, nie tylko z terenów Afryki. Zbiórka ruszyła wraz z początkiem września i będzie kontynuowana w czasie najbliższych miesięcy.
– Po zakończeniu każdego miesiąca podsumujemy wynik i przekażemy zebraną kwotę na cel organizacji UNICEF-u, który na bieżąco będzie nas kontrolował. W każdym miesiącu w naszym sklepie zawiśnie także nowy plakat, który poinformuje mieszkańców ile szczepionek i innych potrzebnych rzeczy udało się zakupić z ramienia sklepu „Bambi”- informuje Góra.
Właściciel sklepu zachęca do udziału w akcji, bo jak zaznacza, mieszkańców nic to nie kosztuje. – My nie zbieramy pieniędzy od ludzi – podkreśla. – To my do specjalnej skarbonki wrzucamy pieniądze od każdego zakupu w naszym sklepie.
W UNICEF-ie pomysł ten spodobał się bardzo, o czym informuje Jolanta Górska. Jeżeli idea przyjmie się w Wieluniu, to być może zostanie rozprzestrzeniona na całą Polskę.  Do tej pory właściciel także w sklepie nie spotkał się z żadną negatywną oceną. – Ludzie nic nie tracą, a mają świadomość, że pomogli – mówi Góra.
– Pomysł bardzo mi się podoba. Warto pomagać, a taka inicjatywa tylko zachęca do zakupów – dodała Ewelina Krupska, która robiąc zakupy w „Bambi” pomogła już potrzebującym dzieciom.
Pomysł właściciela „Bambi” jest godny podziwu i bardzo zachęca do pomagania. Ważne, by idea ta przyjęła się w Wieluniu, gdyż jeśli akcja się powiedzie, zostanie rozprzestrzeniona na całą Polskę, a później może i dalej…
Fot.: Kacper Kaczmarek

Comments are closed.