Kolejny wypadek w gminie Działoszyn

21 grudnia 2016
Comments off
716 Views

23 listopada doszło do wypadku w Raciszynie. Jeden z uczestników trafił do szpitala w Wieluniu. Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie. W związku z tym, że w ostatnim czasie zdarzeń drogowych na terenie powiatu było kilka, policjanci apelują o szczególną ostrożność uczestników ruchu drogowego.

– Do zdarzenia doszło ok. godziny 7.00 rano – informuje komisarz Jacek Karczewski z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. – Według wstępnych ustaleń policji wynika, że 51- letni mieszkaniec gminy Działoszyn, kierujący samochodem marki volkswagen passat wyjeżdżając z ulicy Działoszyńskiej na ulicę Częstochowską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 58-letniemu mieszkańcowi gminy Działoszyn, kierującemu motocyklem Romet – dodaje.
Zarówno sprawca wypadku, jak i poszkodowany byli trzeźwi. Obrażeń kończyn dolnych doznał mężczyzna kierujący motocyklem i został przewieziony do szpitala w Wieluniu.
To kolejny wypadek na terenie powiatu pajęczańskiego w nieodległym czasie. W związku z tym policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie ponownie apelują o ostrożność na drogach.
– W związku z panującą porą roku, apelujemy o zachowanie ostrożności w ruchu drogowym. Warunki na drodze robią się bardzo zmienne, zdradliwie i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi – apeluje Jacek Karczewski.
Policjanci przypominają też, że wyprzedzanie, wymijanie, pokonywanie skrzyżowań w panujących warunkach pogodowych może być bardzo niebezpieczne. Dlatego apelują o włączanie świateł i przestrzeganie ograniczeń prędkości. Proszą też o stosowanie się do zasady „wolniej znaczy bezpieczniej”.
Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie przestrzega także pieszych i rowerzystów, którzy powinni pamiętać o kamizelce odblaskowej, breloczku, opasce. Przypominają, że od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który po zmroku porusza się na drodze poza obszarem zabudowanym, musi posiadać odblask umieszczony w widocznym dla kierowcy miejscu. Niestosowanie się do tej zasady grozi mandatem. Policjanci podkreślają, że mimo braku nakazu posiadania elementów odblaskowych w terenie zabudowanym, lepiej je stosować, bo w dużym stopniu poprawiają widoczność i często ratują życie.

fot.: Izabela Kuźnik

Comments are closed.