Miejska Rada Młodzieżowa ma nowe przewodniczące

21 grudnia 2016
Comments off
475 Views

Podczas VII sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wieluniu wybrano nowe przewodniczące. Ze względu na to, że część młodych radnych ukończyła już gimnazjum przyjęto nowych członków do MRM.

Obecnie funkcję przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wieluniu pełni Martyna Małyska, która jest uczennicą Gimnazjum nr 2 im. Batalionów Obrony Narodowej. Nie ukrywa, że objęcie tej funkcji jest dla niej zaszczytem.
– Czuję olbrzymi zaszczyt pełniąc tę funkcję – podkreśla Martyna Małyska. – Uważam, że Młodzieżowa Rada Miejska umożliwia młodzieży wyjście z inicjatywą. Na najbliższej sesji podjęte zostaną plany na zbliżający się rok. W obecnej chwili przygotowujemy się do kolejnej edycji Wieluńskiego Dance – dodaje.
Podczas sesji MRM wybrano także wiceprzewodniczące: Magdalenę Drab z Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Wielkiego oraz Sandrę Mielczarek z Gimnazjum nr 3 im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu.
– Moja siostra kilka lat temu należała do Młodzieżowej Rady Miejskiej – wspomina Sandra Mielczarek. – Byłam wtedy mała, ale do dzisiaj pamiętam jak słuchałam, gdy opowiadała o radzie. Wtedy postanowiłam, że też chcę do niej należeć i uczestniczyć w zmianie naszej gminy. Jestem zadowolona, że zostałam wiceprzewodniczącą. To dla mnie naprawdę wielkie osiągnięcie Według mnie utworzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej było doskonałym pomysłem, bo kto dotrze do młodzieży jak nie osoby w podobnym wieku? Wiem czego nam i innym nastolatkom brakuje w Wieluniu i za wszelką cenę próbujemy zorganizować coś, co interesuje młodych ludzi. Reasumując, działania Młodzieżowej Rady Miejskiej dają pozytywne skutki – podsumowuje nowa wiceprzewodnicząca.
Radni MRM mają zamiar aktywnie działać. Nowy skład ma wiele energii i pomysłów. Obecnie młodzi radni chcą przygotować kolejną edycję Wieluńskiego Dance. W planach jest też praca nad opiniowaniem „Programu Rozwoju Kultury w Gminie Wieluń”.

fot.: archiwum UM w Wieluniu

Comments are closed.