Zielone światło dla radnej

21 grudnia 2016
Comments off
485 Views

Temat kolektora sanitarnego na ulicy Zielonej w Działoszynie jest poruszany niemal na każdej sesji. Sprawą zainteresowana jest głównie radna Halina Zaremba-Grochowska. Burmistrz Rafał Drab złożył jej obietnicę, że do końca roku kolektor powstanie. Inwestycji jednak nadal nie widać i do końca roku raczej nikt jej nie ujrzy. Chyba, że radna sama postawi kolektor sanitarny…

Pod koniec września radna Halina Zaremba – Grochowska poruszyła temat kolektora sanitarnego na ulicy Zielonej, zarzucając przy tym burmistrzowi, delikatnie mówiąc, udzielanie fałszywych informacji dla prasy.
– Tak się burmistrz chwalił w gazecie, że na ulicy Zielonej już jest kolektor sanitarny – podnosiła radna. – Mieszkańcy tej ulicy pytają mnie, gdzie jest ten kolektor? W tamtym roku zadanie to zostało zdjęte z budżetu, ciekawe czy tak będzie też w tym roku.
W odpowiedzi na zarzuty radnej, burmistrz Rafał Drab zapewniał, że ulica Zielona jest już uzbrojona, ale brakuje tylko kolektora ściekowego. Opowiedz nie zadowoliła radnej i nadal podnosiła, że burmistrz udzielił informacji do prasy, że kolektor jest już wykonany, na co miała nawet dowód w postaci gazety.
– W tym roku, tak jak obiecywałem inwestycja ta zostanie zrealizowana. Jeżeli chodzi o informację w prasie, mogłem się po prostu przejęzyczyć. Termin jest uzbrojony – zapewnił burmistrz.
Koniec roku zbliża się wielkimi krokami i radna Halina Zaremba-Grochowska cały czas obserwuje, kiedy inwestycja zostanie rozpoczęta. Sesja Rady Miejskiej w Działoszynie była dobrą okazją do ponowienia tematu. Zwłaszcza, że prace związane z kolektorem sanitarnym jeszcze nie ruszyły.
– W październiku otrzymałam na zgłoszoną interpelację odpowiedź od burmistrza, że kolektor sanitarny na ulicy Zielonej będzie wykonany do końca tego roku – wspomina radna Halina Zaremba-Grochowska. – Po raz drugi chciałam się zapytać, ponieważ nic się w tej sprawie nie dzieje, czy burmistrz potwierdza tę odpowiedź? – podniosła na forum radna.
Odpowiedź burmistrza wywołała oburzenie radnej. Okazuje się, że inwestycja raczej nie powstanie w tym roku.
– Dobrze pani zauważyła, że w tej chwili nic się nie dzieje na ulicy Zielonej w sprawie kolektora sanitarnego – mówił Rafał Drab. – Czy uda mi się w tym roku, to nie wiem. Pieniądze są zabezpieczone, ale na przyszły rok. Postaramy się tę inwestycję zrealizować. Chyba, że pani sama sobie to zrobi, bo przecież pani wszystko robi sama. Życzę powodzenia! Ma pani zielone światło ode mnie i można inwestować – zakończył temat burmistrz.
Wyjaśnienie burmistrza spotkało się oczywiście z komentarzem radnej. Był on krótki, ale rzeczowy.
– Niech pan nie będzie złośliwy, bo pan już się pochwalił, że kolektor jest! – skomentowała.
Słowa radnej zostały jednak szybko urwane przez burmistrza, który nie życzył sobie przerywania wypowiedzi. Halina Zaremba-Grochowska nie zamierzała też dłużej komentować. Sprawa została wyjaśniona i temat kolektora sanitarnego na ulicy Zielonej z pewnością zostanie poruszony na sesji w przyszłym roku.

fot.: Izabela Kuźnik

Comments are closed.