Przeżywaliśmy szok za szokiem

26 stycznia 2017
Comments off
2 271 Views

O tym, że w wieluńskim szpitalu nie dzieje się dobrze można usłyszeć często, tak jest od wielu lat i wydaje się, że nikt nic z tym do tej pory nie robił, pomimo tego, że wszyscy mieli tego świadomość. Po kolejnej tragicznej informacji o zaniedbaniach w wieluńskim szpitalu, gdzie przez błąd lekarza dzieciak do końca życia będzie niepełnosprawny, a szpital z pieniędzy podatników musi wypłacać duże, jak najbardziej słuszne odszkodowania, pomyśleliśmy ze znajomymi, że coś trzeba zrobić.
Niestety nie mamy żadnego wpływu na starostę oraz radnych, którzy są władni żeby poprawić sytuacje w szpitalu, dlatego postanowiliśmy nagłośnić patologiczną sytuację w mediach społecznościowych.
Naszym celem było to, żeby osoby odpowiedzialne za szpital dowiedziały się o sytuacjach jakie mają miejsce w szpitalu. Wiedzieliśmy, że jest źle, ale kiedy zaczęliśmy czytać wiadomości, które przychodziły, to przeżywaliśmy szok za szokiem.
Najsmutniejszym co płynie z tych wiadomości jest to, że lekarze czy inny personel, który powinien być dla pacjenta wsparciem, także psychologicznym, często jest niemiły i opryskliwy.
Na początku wiele spraw dotyczyło ginekologii, po jakimś czasie, być może też dzięki tym nagłośnionym sprawom, zmienił się ordynator ginekologii, z tego co piszą teraz pacjenci, na tym oddziale nastąpiła duża poprawa jakości świadczonych usług.
Mamy również nadzieję, że przyczyniliśmy się do odejścia ze szpitala pani dyrektor, która przez kilkanaście lat nie potrafiła sobie poradzić z ustawieniem szpitala na właściwych torach.
Sprawy z jakimi piszą pacjenci szpitala są bardzo zróżnicowanie, zaczynając od braku żarówek w toalecie, przez niemiłe zachowania lekarza, brak odpowiedniej diagnostyki, aż po nieodpowiednie leczenie. Trzeba mieć świadomość, że za każdą z tych historii stoi prawdziwy człowiek, którego zdrowie czy życie powinno być w szpitalu pod jak najlepszą opieką, niestety jak możemy przeczytać, nie zawsze tak jest.
Mamy świadomość, że w szpitalu jest wielu świetnych fachowców i dobrych ludzi, ale niestety ci, którzy zachowują się nieodpowiednio psują mocno opinie szpitala. Nasz profil ma pomóc dyrekcji w wyłapaniu tych miejsc czy osób w szpitalu, którym należy się bliżej przyjrzeć i w odpowiedni sposób naprawić.
Wiemy, że dyrekcja szpitala przegląda nasz profil, w jednym z protokołów z posiedzenia Rady Powiatu w Wieluniu można przeczytać, że na pytanie radnego o powód niedowykonań na oddziale dziecięcym, jako powód pani dyrektor podała opisywanie w Internecie sytuacji w szpitalu, które nazwała nawet ”hejtowaniem”. Szkoda, że pani dyrektor wyciągnęła z naszego profilu tylko takie wnioski. Powodów niedowykonań można co prawda szukać na naszym profilu, ale raczej nie w idei jego istnienia, a bardziej w wiadomościach pacjentów, którzy opisują działania lekarzy tego oddziału.
Mamy nadzieję i tego życzymy sobie i wszystkim pacjentom wieluńskiego szpitala, że już niedługo przyjdzie taki czas, że będziemy mogli skasować nasz profil ponieważ takie sytuacje w naszym szpitalu przestaną się zdarzać, a profil stanie się bezużyteczny. Duże nadzieje wiążemy z nowym dyrektorem.
Zespół ”Patologie w wieluńskim Szpitalu”, nazwiska znane redakcji

Comments are closed.