Wielton przejmie teren po Neotechu?

Wygląda na to, że nieoficjalnie poznaliśmy firmę, która przejmie działkę wraz z budynkiem fabrycznym po koreańskim Neotechu. Inwestorem, który ma być zainteresowany uruchomieniem produkcji w obiekcie po fabryce telewizorów, najprawdopodobniej jest jeden z miejscowych producentów naczep.


O planach przejęcia terenu po Neotechu, które miał przedstawić jeden z zakładów z ulicy Fabrycznej, na ostatniej sesji Rady Miasta mówił Paweł Okrasa. Burmistrz zapewnił, że teren pofabryczny zostanie zagospodarowany, a pracownicy znajdą nowe zatrudnienie.
– Doprowadziliśmy do spotkania z zakładami, które są po sąsiedzku z firmą Neotech, o to, czy oni są w stanie zagospodarować hale, teren i ludzi. Taka deklaracja pojawiła się ze strony jednego z sąsiadów. Są w tej chwili prowadzone szczegółowe rozmowy o tym, żeby kupić ten teren i wszystkim pracownikom dać pracę – informuje Okrasa.
Nabywca pozostałości po Neotechu oficjalnie wciąż pozostaje nieznany, jednak w pewnych kręgach wymieniana jest nazwa Wielton. Znany producent miałby tam wytwarzać plastikowe elementy do naczep, między innymi części oświetlenia.
Warto zaznaczyć, że informacja ta nie została potwierdzona. Czekamy na oficjalny komunikat ze strony przedstawicieli Wieltonu.