Każdy książkę wydać może

Autorzy – amatorzy mają szansę wydać własną książkę w profesjonalnej oprawie, poza tym dostaną szansę wypromowania jej poprzez spotkania i promocję dzieła. To wszystko za sprawą konkursu zorganizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieluniu.


– Poprzez taką inicjatywę chcemy zachęcić do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej oraz promować lokalnych, utalentowanych autorów – informuje Magdalena Wicher, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu. Celem konkursu jest również promocja lokalnych, utalentowanych autorów.
– Projekt ten ma również wyrównać szanse mieszkańców powiatu wieluńskiego na wydanie autorskiej książki – dodaje.
Jedna osoba może zgłosić jedną, całkowicie autorską książkę. Dzieło musi być zaprojektowane i przygotowane do druku, a co najważniejsze, nie może być nigdzie publikowane.
Materiały można wysyłać na adres: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu, ul. Śląska 23a, 98-300 Wieluń albo osobiście przynosić do biblioteki, do 18 kwietnia.
– Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych – mówi dyrektorka placówki.
Wszystkie informacje można uzyskać w placówce biblioteki bądź na jej stronie internetowej: www.biblioteka.powiat.wielun.pl.