Wielton zapowiada znaczny wzrost sprzedaży

Grupa Wielton ogłosiła strategię wzrostu do 2020 roku. Wieluński producent naczep przedstawia bardzo ambitne założenia, jednak biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia spółki, z całą pewnością nie niemożliwe do realizacji.

Najbliższe cztery lata mają przynieść Wielotonowi podwojenie przychodów i taki sam wzrost w obszarze wolumenu sprzedaży. Spółka ma też zwiększyć swój udział w rynku naczep i przyczep, który docelowo ma wynieść dziewięć procent. Jak zapewnia Mariusz Golec, opracowany plan będzie konsekwentnie realizowany.

–  To bardzo ważne wydarzenie dla naszej firmy, bo strategię ogłaszamy po raz pierwszy w historii. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania. Strategia wzrostu to dokładnie przemyślany i precyzyjnie opracowany plan, który będziemy konsekwentnie realizować. Rozwój Grupy w ostatnich latach jest najlepszym dowodem słuszności podejmowanych przez Zarząd decyzji. Nowe cele są równie ambitne. Do 2020 roku chcemy podwoić biznes i umocnić pozycję na kluczowych rynkach, jednocześnie blisko współpracując z klientami. Wielton ma być postrzegany przez klientów i branżę jako ekspert, który będąc kompetentnym partnerem proponuje najlepsze i najbardziej kompleksowe rozwiązania dla biznesu – mówi prezes Golec.

Grupa Wielton zamierza zbudować silną pozycję konkurencyjną na swoich głównych rynkach, do których poza Polską należą także Francja, Włochy oraz kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Strategia uwzględnia także wejście na rynki ośmiu krajów Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczo-Monetarnej. W swoim segmencie rynku, Wielton obecnie plasuje się na trzecim miejscu w Europie, do 2020 roku producent zamierza umocnić tę pozycję, sięgając też po tytuł lidera polskiego rynku. Plan przewiduje także umocnienie pierwszego miejsca we Francji, wejście do pierwszej trójki we Włoszech oraz do pierwszej piątki sprzedawców naczep w Niemczech.

Podwojenie osiąganych wyników ma być możliwe do zrealizowania dzięki rozwojowi globalnej obecności Grupy Wielton. Jak stwierdza Mariusz Golec, strategia, oparta o rozwój organiczny i akwizycję, ma przynieść dynamiczny wzrost. Cele strategiczne  grupy obejmują: wzrost przychodów z 1,2 mld zł w 2016 roku do 2,4 mld zł w 2020 roku oraz zwiększenie sprzedaży z 12,9 do 25 tys. sztuk pojazdów. Marża EBITIDA w 2020 roku ma kształtować się na ciągle wysokim, 8-procentowym poziomie.

źródło: archiwum Wielton