Dzień Strażaka uczcili w Wicherniku

Strażacy z jednostek OSP w Skomlinie, Wichernku, Wróblewie, Toplinie i Mokrsku wspólnie uczcili swojego patrona na Gminno – Parafialnych Obchodach Dnia Strażaka w Wicherniku.

– Wcześniej, w godzinach przedpołudniowych strażacy z OSP Skomlin i Toplin złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Strażaka na cmentarzu parafialnym w Skomlinie- mówi Jadwiga Kowalek, sekretarz gminy Skomlin.
Uroczystości w Wicherniku rozpoczęły się  mszą św. w intencji strażaków. Odprawiona ona została  w miejscowym kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, przez  Zbigniewa Bigaja, proboszcza Parafii Św. Stanisława BM w Mokrsku.
– Po mszy św. uczestnicy uroczystości udali się na plac przed remizą OSP, gdzie strażacy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą powstanie jednostki OSP Wichernik- dodaje sekretarz Kowalek.
Podczas uroczystości strażakom i zaproszonym gościom towarzyszyła Orkiestra Dęta ze Skomlina. Na obchodach nie zabrakło oczywiście przedstawicieli  władz samorządowych Gminy Skomlin.


Fot Jadwiga Kowalek