Komisja Heraldyczna z radością uznała herb

Gmina Sulmierzyce jako jedyna w naszym regionie nie posiadała dotychczas swojego herbu. Po wielu latach starań w końcu się udało. Komisja heraldyczna łaskawie zatwierdziła herb, flagę i inne symbole jakimi będzie posługiwała się gmina Sulmierzyce.


”Herbem gminy Sulmierzyce jest w polu błękitnym naturalna srebrna (biała) lilia o widocznych trzech płatkach, nad podkową ocelami do góry złotą (żółtą) i takimż krzyżem kawalerskim wewnątrz niej (godło herbu Jastrzębiec)” – czytamy w uchwale Rady Gminy Sulmierzyce w sprawie ustanowienia herbu, flagi i innych symbloli gminy oraz zasad ich stosowania.
Uchwała prócz wizerunku herbu zawiera także szczegółowe opisy i wzory flagi, pieczęci i tablicy urzędowej.
Przypominamy, że o herb gmina Sulmierzyce stara się od 2011 roku. W sprawie tej radni tej i poprzedniej kadencji obradowali kilkanaście razy, a wójt słał gdzie się da niezliczoną korespondencję w sprawie.
Salwy śmiechu wywołały słowa zawarte w opinni Komisji Heraldycznej, która potrzebowała kilku lat, aby pozytywnie zaopiniować proponowany projekt herbu gminy.
– Komisja Heraldyczna z radością przyjęła wniosek władz gminy Sulmierzyce z 2017r., który pozwolił wreszcie zakończyć długi proces ustanawiania herbu gminy Sulmierzyce. Korespondencja pomiędzy Sulmierzycami a MSWiA w sprawie herbu Sulmierzyc trwała od 2011 r.- zauważa Paweł Dudziński, przewodniczący Komisji Heraldycznej.
Rada Gminy Sulmierzyce równie radośnie jak szanowna komisja przyjęła stosowną uchwałę, tym samym nie będzie już odstawała od pozostałych gmin w regionie, ciesząc się z posiadania herbu, flagi i znaków gminy.

źródło: archiwum gminy