Strażacy świętowali potrójnie

Powiatowy dzień strażaka to nie jedyna okazja do świętowania, jaką mieli ochotnicy z OSP Chorzew i przybyli goście. Imprezę połączono z rocznicą 115-lecia istnienia jednostki oraz oficjalnym przekazaniem nowego wozu

Uroczyste obchody dnia strażaka zorganizowano 30 kwietnia. Do Chorzewa przybyli druhowie z jednostek OSP, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz zaproszeni goście. Strażacy z Chorzewa świętowali nie tylko z okazji przypadającego na 4 maja dnia świętego Floriana. Jednostka obchodziła jubileusz 115-lecia. Powiatowe święto było też okazją do oficjalnego przekazania wozu ratowniczo – gaśniczego. Zakup samochodu nie byłby możliwy gdyby nie pomoc wielu osób.
– Pragnę serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie przy pozyskaniu dofinansowania na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz w wyborze odpowiedniego dla jednostki pojazdu i dostosowaniu do niego garażu – dziękuje prezes OSP Dominika Trzcina.

Było komu dziekować, bowiem do zakupu samochodu przyczynili sie zarówno druhowie ochotnicy, jak i władze gminy, starosta i prywatni przedsiębiorcy.

Po oficjalnej części uroczystość przyszedł czas na część artystyczną. Muzyczne atrakcje zapewniła
Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rząśni. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchanego zamku, karuzeli, otwartego placu zabaw i pokazu sprzętu strażackiego w wykonaniu strażaków PSP w Pajęcznie. Dla gości, którzy na potrójne święto przybyli do Chorzewa przygotowano także poczęstunek w postaci gorącej grochówki. W trakcie strażackiego święta nie mogło także zabraknąć odznaczeń i medali.

fot. OSP Chorzew

Lista Odznaczonych:
Medal honorowy im. Bolesława Chomicza
1. Stanisław Sterczewski

Medal Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa
1. Dariusz Kręzel
2. Tomasz Adamus
3. Dariusz Mielczarski
4.Krztsztof Adamus
5. Dawid Trzcina

Medal Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa
1. Arkadiusz Wrona
Medal Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa
1. Dorota Tasarz
2.Konrad Kuberski
3.Piotr Pingot
4. Dominika Trzcina
5. Dariusz Ruka

Odznaka strażak wzorowy
1. Adrian Pęciak
2. Tomasz Dubiński
3. Marcin Szczepaniak
4. Piotr Kieruzel
5. Mariusz Dubiński
6.Łukasz Gebel
7. Mateusz Pęciak
8. Joanna Tasarz
9.Sebastian Kastelik
10. Sylwester Pęciak
11. Piotr Ruka
12. Mikołaj Pęciak
13.Marcin Kubiak
14. Emilia Tasarz
15. Przemysław Zabraniak
16. Szymon Wolnowski
17 . Arkadiusz Maślakiewicz
18. Michał Popiel