”Wódka ludziom rozum odbiera nieodwracalnie…”

7 czerwca 2017
2 564 Views

Wzajemne oskarżenia między burmistrzem Działoszyna a jedną z radnych sięgają zenitu. On twierdzi, że radna ma ADHD. Ona, że wszyscy wiedzą na co choruje szef ratusza.


Między Rafałem Drabem a Haliną Zaremba-Grochowską iskrzy nie od dziś. Wiadomo – ludzie mogą się ze sobą nie zgadzać. Gorzej, gdy dyskusja zamienia się w niegrzeczne słowne potyczki. Jeszcze gorzej, gdy wzajemne oskarżenia wywołują skandal, albo obrzydzenie.
Najpierw upust swoim myślom o radnej dał burmistrz. Zapytał czy radna jest do czegoś podłączona, a potem poszedł jeszcze dalej… Wszystko to poprzedziło pytanie radnej o to, czy w końcu w tej gminie jest rzecznik czy go nie ma?
– Pani ma ADHD – rzucił do radnej burmistrz Rafał Drab w trakcie obrad. Potem odpowiadając jej na zapytania powtórzył oskarżenie.
– Panie przewodniczący chciałem odpowiedzieć radnej, która ma ADHD – rozpoczął swoje wystąpienie burmistrz Drab.
– Ja panią nie nazwę tak jak panią radny Jeziak nazwał… – dorzucił, zaostrzając atmosferę.
Radna nie pozostała dłużna szefowi ratusza, przerywając jego mowę.
– A jaką pan ma chorobę? – dopytywała Zaremba-Grochowska. – Napisano na forum. I wtedy szybko spowodował pan wykasowanie.
– Ja spowodowałem? – pytał Drab.
– Ja nie powiem publicznie jaką pan ma chorobę – zastrzegała radna.  – A wszyscy wiedzą o tym. Pan mnie obraża, że mam ADHD, a jaką pan ma chorobę?
Po sesji, radna zapytana co myśli o zachowaniu burmistrza, który sugeruje, że cierpi ona na ADHD, podsumowała dyskusję jednym tylko zdaniem.
– Wódka ludzim rozum odbiera nieodwracalnie – mówi Halina Zaremba-Grochowska. – Nie mówię tego burmistrzowi, tylko ogólnie, do wszystkich – dodaje radna.