Trzech uczniów i trzy razy podium

14 czerwca 2017
343 Views

Podczas wojewódzkiego XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie zmiażdżyli przeciwników zajmując wszystkie możliwe miejsca na podium.


Uczniowie z klasy III T Mateusz Sołtys, Adrian Pietrzyk, Kamil Zatorski 26 maja pojechali do Kutna by reprezentować podczas konkursu swoją szkołę. 22 najlepsze placówki z województwa stanęły do rywalizacji w różnych konkurencjach. Uczestnicy między innymi musieli wykazać się znajomością przepisów o ruchu drogowym, zdać test z historii motoryzacji, umieć udzielać pierwszą pomoc i pokazać jak dobrze obsługują samochód.
Przedstawiciele kleszczowskiej szkoły zajęli nie tylko I miejsce w klasyfikacji drużynowej, ale także wszystkie możliwe miejsca na podium.
Kamil Zatorski zdobył III m. w klasyfikacji Indywidualnej uczestników turnieju, Adrian Pietrzyk II m., a Mateusz Sołtys zdobył I m. tym samym awansowali do finału ogólnopolskiego. Do poznania wyjadą 6 czerwca.

fot.: archiwum szkoły