Najlepsi młodzi filolodzy powiatu

20 czerwca 2017
1 119 Views

Drugi etap XI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych, którego organizatorem jest Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie i przez przez nauczyciela języka angielskiego Anetę Brzezińską-Leszczyk, odbył się 8 czerwca.

Uczniowie rywalizowali w dwóch etapach. Pierwszy, pisemny miał miejsce 1 czerwca, a drugi, ustny 8 czerwca.
W tym roku niepokonani byli kolejno:  Jakub Michalak – gimnazjum w Trębaczewie, II miejsce Paweł Sienkiewicz – gimnazjum w Działoszynie, III miejsce Marta Włodarczyk – gimnazjum w Siemkowicach.
– Język angielski  jest moją pasją przydaje się właściwie we wszystkim – mówi zwycięzca konkursu, Jakub Michalak.
– Uczę się go od przedszkola i nigdy mi się nie znudził. Co roku przygotowuję się na takie konkursy. Moja wyobraźnia jest ograniczona, więc starałem się aby wszystko było gramatycznie poprawna, bo przecież każdy ma swoje plusy i minusy – dodaje.
Podobnie długo języka angielskiego uczy się Paweł Sienkiewicz.
– Przyswajam angielski od 10 lat. Stałą motywację do nauki czerpię z możliwości poznawania nowych ludzi poprzez znajomość tego języka. Lubię uczyć się angielskiego, ponieważ pozwala mi swobodnie podróżować. Osiągnięcie dzisiaj II miejsca dało mi koleją porcję energii do dalszej nauki – mówi uczeń gimnazjum w Działoszynie.
Trochę krócej z językiem obcuje Marta Włodarczyk.
– Siedem lat uczę się angielskiego. Zawsze sądziłam, że języki są bardzo ważne i przydatne. Lubię angielski dlatego, że dzięki niemu można porozumiewać się praktycznie w każdym kraju. Na początku byłam bardzo zestresowana, lecz później, nerwy opadły. Nagrody i zajęcie miejsca na podium były bardzo satysfakcjonujące – mówi.
Przy organizacji części ustnej pomogła nauczcielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Działoszynie, Justyna Nowakowska.
– Atmosfera konkursu wspaniała. To była zdrowa rywalizacja pomiędzy najlepszymi młodymi filologami naszego powiatu – mówi Aneta Brzezińska-Leszczyk, która włożyła dużo pracy i zaangażowania w przedsięwzięcie.

fot.: organizatorzy