Spotkali się z Krzysztofem Petkiem

21 czerwca 2017
831 Views

6 czerwca, grupa ”Poszukiwacze pasji”, zawiązana przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokrsku, zaprosiła dzieci i młodzież na spotkanie z Krzysztofem Petkiem – pisarzem, dziennikarzem, detektywem, organizatorem wypraw, instruktorem survivalu.


Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół i Przedszkola w Mokrsku, a otworzyła je Paulina Przybyłek – autorka projektu i jego koordynator, która przedstawiła sylwetkę bohatera.
Po wprowadzeniu głos zabrał pisarz, który w nieszablonowy sposób opowiedział przede wszystkim o tym, jak zbiera materiał do swoich książek. Pojawiły się więc opowieści o dalekich wyprawach, egzotycznych miejscach, ludziach i zwierzętach. A wszystko okraszone pięknymi zdjęciami. Autor zaprezentował również swoją najnowszą książkę ”Zaklęcie dla Golema”.
W jego opowieściach nie dało się nie wyczuć ogromnej pasji, którą starał się zarazić wszystkich uczestników. Nic więc dziwnego, że pojawiło się wiele pytań ze strony dzieci i młodzieży.
Spotkanie zorganizowano w ramach projektu ”Pasja czytania”, dofinansowanego ze środków zadania ”Grant na lepszy start 2017”, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Natalia Zwierz
fot.: Natalia Zwierz