Biegiem wokół Osjakowa

5 lipca 2017
400 Views

Przy okazji tegorocznych obchodów Dni Gminy Osjaków, zorganizowany został bieg o nazwie Mila Osjakowska. Pierwsza edycja imprezy zgromadziła na starcie wielu uczestników, których zwabiła nie tylko chęć podjęcia sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim piękno okolicznych krajobrazów.


Na linii startu do niedzielnego biegu stawiło się 105 zawodników, co należy uznać za dobry wynik, zwłaszcza że Mila Osjakowska to pierwsze tego typu zawody w gminie. Biegacze wystartowali z osjakowskiego stadionu. Rywalizacja została podzielona na cztery kategorie: Open kobiet i mężczyzn oraz Mieszkańców gminy Osjaków kobiet i mężczyzn. 10-kilometrowa trasa prowadziła przez tereny wokół Osjakowa. Jak podkreśla Jarosław Trojan, nie wszystkie odcinki wiodły po płaskim terenie, momentami bieg przyjmował nieco bardziej ekstremalny charakter. Ale to właśnie znaczne urozmaicenie trasy było największym atutem zawodów, który ściągnął na start wielu uczestników.
– Ten pierwszy bieg pokazuje, że jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu imprezy sportowe. Jest wielu biegaczy, ponad 100 osób na pierwszym biegu to doskonały wynik. Cieszy mnie, że wszyscy zawodnicy bardzo pozytywnie ocenili imprezę – mówi włodarz.
Spore zainteresowanie ze strony uczestników daje nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz osjakowskich zawodów sportowych.
W kategorii Open na pierwszych miejscach uplasowali się Agnieszka Kuzyk z Raciszyna oraz Tomasz Juszczak z Tarnowskich Gór. W kategorii Mieszkańcy gminy Osjaków zwyciężyli Małgorzata Dawid oraz Piotr Kostrzewa.