Groźny wypadek na ulicy Popiełuszki

Na drodze przez cały czas należy wykazywać maksimum skupienia. Z tego obowiązku nie są zwolnieni także rowerzyści, o czym boleśnie przekonał się uczestnik zdarzenia, do którego doszło w minionym tygodniu.


W kolizji z samochodem rower pozostaje bez najmniejszych szans. W tym kontekście należy oczekiwać, że poruszający się drogami cykliści będą zachowywać maksimum skupienia, nie doprowadzając do niebezpiecznych sytuacji, w których prawie zawsze to oni odnoszą najcięższe obrażenia. Niestety, nie trzeba wiele, aby na krótką chwilę stracić koncentrację, co może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje.
Do zdarzenia drogowego, którego uczestnikami byli kierowca samochodu osobowego i rowerzysta, doszło w czwartek 22 czerwca, około godziny 13:20. Zderzenie dwóch pojazdów miało miejsce na ulicy Popiełuszki, w okolicach skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku dworca PKS. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają wieluńscy policjanci.
– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 46 letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, jadąc rowerem, przy wykonywaniu manewru skrętu w lewo zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki Renault Laguna, którym kierował 23 letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego – mówi mł. asp. Katarzyna Grela.
Rowerzysta został przewieziony do wieluńskiego szpitala. Uczestników zdarzenia poddano badaniu na obecność alkoholu, obaj byli trzeźwi.