Spotkali się ze znaną pisarką

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Wielkich odbyło się coroczne spotkanie autorskie, zorganizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Gościem Dyskusyjnego Klubu Książki była Agnieszka Lingas-Łoniewska.


Spotkanie autorskie odbyło się we wtorek 20 czerwca. Autorka literatury kobiecej, zgrabnie łączącej elementy romansu i sensacji, była piątym goście biblioteki w Strzelcach Wielkich. W poprzednich latach o swojej twórczości opowiadały Hanna Cygler, Hanna Kowalewska, Irena Matuszkiewicz i Barbara Kosmowska.
Podobnie jak w poprzednich latach, spotkanie ze znaną pisarką cieszyło się niemałym zainteresowaniem. Autorka zapisała na swoim koncie wiele poczytnych powieści, wśród których należy wymienić tytuły takie jak: „Szósty”, „Jesteś moja dzikusko” czy „Boys from hell”. Jak twierdzi Daniela Duchowska, coroczne spotkania pośrednio przyczyniają się do rozwoju Dyskusyjnego Klubu Książki i bezpośrednio – do wzrostu zainteresowania literaturą wśród mieszkańców Strzelec Wielkich.
– Klub regularnie się rozwija, w tej chwili liczy sobie do 12 uczestników. Tworzy go bardzo wymieszana grupa, wśród członków są panie urzędniczki, sklepowe i nauczycielki – mówi kierownik Biblioteki Publicznej.
Podczas spotkania, pisarka opowiedziała zgromadzonym czytelnikom o tajnikach swojej pracy, nie pomijając przy tym żadnych istotnych szczegółów. Uczestniczki mogli poznać historię początku przygody autorki z literaturą. Agnieszka Lingas-Łoniewska opowiedziała także o towarzyszących jej twórczości źródłach inspiracji, nawiązując też do swojej najnowszej powieści, zatytułowanej „Wszystko wina kota!”.
Wydarzenie okazało się sporym sukcesem, zresztą podobnie jak każde poprzednie. Jak twierdzą uczestniczki, pisarka okazała się otwartą osobą, mającą doskonały kontakt z czytelnikami. Warto podkreślić, że Agnieszka Lingas-Łoniewska jest autorką nie tylko poczytnych powieści, ale także akcji „Karma zamiast kwiatka”. W nawiązaniu do szlachetnej inicjatywy, czytelniczki wręczyły pisarce karmę dla zwierząt, która zostanie przez nią przekazana do jednego z wrocławskich schronisk.

fot.: archiwum Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelcach Wielkich