Cysterna zderzyła się z samochodem osobowym

Łuk drogi rozpoczynający ulicę Wieluńską w Działoszynie wymaga sporego skupienia, zwłaszcza od kierowców ciężarówek. Chwila nieuwagi może sporo kosztować, o czym przekonał się 22-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego.


Zdarzenie miało miejsce w piątek 30 czerwca, po godzinie 3 w nocy. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący samochodem ciężarowym marki DAF nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, przez co doprowadził do wywrócenia zespołu pojazdów – ciągnika siodłowego i cysterny z cementem. Wytrącony z równowagi zespół zderzył się z osobową skodą, prowadzoną przez 67-letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego.
– Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, nikomu nic się nie stało. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Obaj kierujący byli trzeźwi – mówi Artur Stachera z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.
Usuwanie skutków niefortunnej kolizji trwało przez wiele godzin. Przewrócona ciężarówka całkowicie zablokowała jeden pas ruchu. Zanim uszkodzony kolos został usunięty z drogi, wpierw konieczny był przeładunek sypkiej zawartości cysterny do innej naczepy.