Działania represyjno- prewencyjne i nie tylko…

Trzeźwy poranek na skrzyżowaniu dróg, kontrole autokarów, spotkania z dziećmi i szeroko rozumiane działania prewencyjne. Wieluńscy policjanci na szeroką skalę rozpoczęli działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.

Wieluńscy policjanci już przed wakacjami rozpoczęli działania profilaktyczne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa przede wszystkim dzieciom i młodzieży. W ramach pogadanek z dziećmi zorganizowane zostało spotkanie w Spółdzielczym Domu Kultury przy Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
– W trakcie tego spotkania udzielano cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w takcie wypoczynku letniego. Przypominano najmłodszym o bezpiecznym zachowaniu w domu, na ulicy, nad wodą, w trakcie wycieczek górskich, w kontaktach z nieznajomymi- mówi Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu.
W działania „Bezpieczne Wakacje 2017” zaangażowani są również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy.
– Wraz z rozpoczęciem wakacji funkcjonariusze w ramach akcji „Trzeźwy poranek” przeprowadzili działania represyjno- prewencyjne. W poniedziałek od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze na skrzyżowaniu dróg 45 i 74 kontrolowali stan trzeźwości kierujących oczekujących na zmianę świateł- dodaje Grela.
Działania te mają na celu eliminację nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Łącznie policjanci skontrolowali 47 kierowców.
-Wśród skontrolowanych nie było żadnego kierowcy po spożyciu alkoholu. Przypominamy, ze każdy może sprawdzić swój stan trzeźwości w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu oraz w komisariatach policji- dodaje Katarzyna Grela.

Fot KPP Wieluń