Obowiązki Grabickiego powierzone Ordonowi

Janusz Atłachowicz, dyrektor wieluńskiego szpitala powierzył obowiązki swojego zastępcy Wojciechowi Ordonowi, kierownikowi oddziału położniczo- ginekologicznego.

Jak mówi dyrektor Janusz Atłachowicz, powierzenie obowiązków nastąpiło z powodu urlopu Mateusza Grabickiego, dotychczasowego zastępcy dyrektora ds. medycznych.
Przypomnijmy, że Mateusz Grabicki rozpoczął pracę w wieluńskim szpitalu w połowie 2013 roku. Po odejściu na emeryturę dyrektor Bożeny Łaz przejął on jej obowiązki. Po wybraniu nowego dyrektora, dr Grabicki zrezygnował z pełnienia funkcji zastępcy dyrektora ds. medycznych. Postanowił pozostać w szpitalu, ale jedynie jako lekarz.
Wojciech Ordon do wieluńskiego szpitala zawitał w maju 2016 roku. Jako kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego stał się wielką nadzieją szpitala. Pod jego kierowniczym okiem poprawiła się jakość usług na tym oddziale. Zwiększyła się także liczba pacjentek.
Wojciech Ordon od 2004 roku pracował w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Endoskopowej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W 2010 roku obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w zakresie genetyki raka trzonu macicy. W 2012 roku uzyskał tytuł Specjalisty Położnictwa i Ginekologii. W roku 2014 Ordon objął stanowisko Kierownika Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w województwie łódzkim.
Nowy kierownik oddziału ginekologiczno- położniczego w Wieluniu specjalizuje się w leczeniu i diagnostyce ultrasonograficznej chorób nowotworowych narządów rodnych. Stosuje on operacyjne, mało inwazyjnym leczenie- laparoskopia i histeroskopia- torbieli i guzów jajników, mięśniaków macicy, polipów endometrium, wad wrodzonych macicy, nietrzymania moczu i obniżenia narządów płciowych (operacje klasyczne i taśmowe). Ponadto specjalizuje się w diagnostyce cytologicznej i leczeniu zmian chorobowych szyjki macicy. Wojciech Ordon wykonuje również operacje plastyki pochwy oraz zabiegi plastyczno-korekcyjne warg sromowych, sromu, wzgórka łonowego.

Fot archiwum