Wpadł z psychotropami. W domu miał uprawę konopi

56 sadzonek konopi indyjskich znaleźli policjanci na jednej z posesji na terenie powiatu wieluńskiego. To efekt przeszukania miejsca zamieszkania 39-latka zatrzymanego do kontroli przez wieluńskich kryminalnych. Kierowca miał przy sobie środki psychotropowe.

Zatrzymanemu 39- latkowi przedstawiono zarzuty uprawy konopi oraz posiadania nielegalnych środków psychotropowych, a także przyrządów służących do niedozwolonego przetwarzania i przerobu środków odurzających. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. A zaczęło się w Wieluniu, kiedy to dziwne zachowanie kierowcy Hyundaia wzbudziło podejrzenia policjantów.
– W nocy 24 czerwca wieluńscy kryminalni w trakcie kontroli drogowej na ulicy Dąbrowskiego w Wieluniu zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 39- letniego kierującego samochodem marki Hyundai- wyjaśnia Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. – Stróże prawa postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną. Okazało się że mężczyzna posiadał przy sobie nielegalne środki psychotropowe oraz przyrząd służący do niedozwolonego przetwarzania i przerobu środków odurzających- dodaje Grela.
W trakcie przeszukania w jego miejscu zamieszkania 39-latka policjanci w tzw. kuchni letniej znaleźli nielegalną uprawę konopi. Zabezpieczonych zostało łącznie 56 sztuk sadzonek konopi we wstępnej fazie wzrostu. Jak informuje policja, substancje poddane zostaną badaniom kryminalistycznym.

Fot policja.pl