Zespół z Mierzyc wyróżniony na ogólnopolskim festiwalu

Na 51. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, wśród około tysiąca uczestników na scenie zaprezentował się także Zespół Obrzędowo –Śpiewaczy z Mierzyc.

– Podczas konkursu przeprowadzonego w ramach festiwalu, jury konkursowe, oceniając dobór regionalnego repertuaru, cechy regionalnego stylu oraz poziom artystyczny, przyznało dla zespołu z Mierzyc specjalne wyróżnienie oraz nagrodę- informuje Andżelika Kucharska-Bociąga z UG w Wierzchlesie.
Zespół wykonał trzy pieśni z regionu Ziemi Wieluńskiej: „Niechzebyndziepochwalóny Jezus Chrystus nas” – pieśń dożynkowa „W tych Mierzycach kościółecek” – pieśń weselna”A w ogrodzie rosną wiśnie” – piosenka zalotna.
Podczas festiwalu na scenie zaprezentowało się około tysiąca śpiewaków ludowych z całego kraju. Fakt, że zespół z Mierzyc został wyróżniony jest więc sporym osiągnięciem i dowodem na wysoki poziom prezentowanej twórczości.
Przypomnijmy, że zespół został wytypowany do udziału w Festiwalu w wyniku eliminacji podczas V Międzypowiatowego Przeglądu Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Działoszynie.

Fot organizatorzy

Zespół Obrzędowo –Śpiewaczy z Mierzyc
Kierownik zespołu: Danuta Urbanek
Instruktor muzyczny zespołu: Kamil Kokot
Skład zespołu: Agata Kudra, Katarzyna Papierkowska, Bronisława Patyk, Zenobia Pęcherczyk, Irena Płuciennik Maria Pyrka, Agata Stępińska Danuta Urbanek, Marianna Włodarczyk.