EWE wywiązuje się ze złożonej obietnicy

Przed pięcioma miesiącami rozpoczęła się walka o czyste powietrze w Wieluniu. Wspólna inicjatywa, podjęta przez EWE i Urząd Miejski, miała zachęcić do udziału w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji. Wówczas przedstawiciele firmy złożyli mieszkańcom obietnicę, z której teraz się wywiązują.


100 zasadzonych tulipanów za każdy dom jednorodzinny, który zostanie podłączony do sieci gazu ziemnego – tak brzmiała obietnica, złożona w lutym. Teraz dostawca energii podjął się realizacji danego słowa, czego dowodem jest wielobarwny klomb, który można podziwiać w parku Żwirki i Wigury – EWE współfinansowało nasadzanie kwiatów na słynnym pawiu.
– Mimo, iż nie mamy jeszcze wiedzy o tym, czy program PONE ruszy, postanowiliśmy już teraz zrealizować naszą obietnicę i ukwiecić miasto – mówi Piotr Ciupa, Pełnomocnik Zarządu w Wieluniu.
– Mamy nadzieję, że dzięki temu mieszkańcy docenią piękno tego miejsca i przekonają się, że warto brać udział w tego typu akcjach. To podwójna korzyść – piękne i czyste miasto, wygodne i ekonomiczne ogrzewanie gazowe – kontynuuje.

fot.: archiwum EWE