Uczniowie z Pątnowa zakończyli obóz językowy

27 lipca 2017
751 Views

36 uczniów i uczennic szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Pątnów spędziło kilka dni na obozie językowym w Wawrzkowiźnie. Wyjazd dla dzieci jest całkowicie bezpłatny, gdyż jest realizowany w ramach projektu Nowoczesna edukacja w gminie Pątnów finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

– Obóz językowy dla uczniów i uczennic ze wszystkich szkół objętych projektem, którzy uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych z języka angielskiego oraz napisali najlepiej test to forma kształcenia językowego oparta na popularnej na świecie metodzie „pełnego zanurzenia”. Polega ona na intensywnym, trwającym wiele godzin dziennie, kontakcie z językiem w celu uautomatycznienia komunikacyjnych sprawności językowych – wyjaśnia Beata Marczak, sekretarz gminy Pątnów.
Na obozie językowym każdego realizowanych było osiem godzin lekcyjnych zajęć z języka angielskiego. Zajęcia te były w formie konwersacji oraz animacji prowadzonych przez native speakerów. Pozyskani do współpracy native speakerzy pochodzą z różnych stron świata: z Wielkiej Brytanii, Australii i Republiki Południowej Afryki.
– Każdy z nich mówi nieco innym językiem angielskim, a ponadto wnosi ciekawą opowieść na temat kraju swojego pochodzenia. Podczas lekcji, wspólnych zabaw i gier sportowych, na przykład w programie mamy naukę gry w krykieta, uczennice i uczniowie z Gminy Pątnów w nieskrępowany sposób rozszerzały zasób słownictwa oraz płynność wypowiedzi- dodaje Beata Marczak.

Fot organizatorzy