Strzeleccy orkiestranci koncertowali w Bieszczadach

2 sierpnia 2017
910 Views

Młodzieżowa Orkiestra Dęta gminy Strzelce Wielkie wraz z dyrygentem Tomaszem Dulskim, 14 lipca, udała się na kolejny wyjazd koncertowy – tym razem nad Solinę.

Pół roku trwały przygotowania organizacyjne, aby ponad pięćdziesięcioosobowa grupa mogła udać się w trasę koncertową.
– Najpierw zwiedziliśmy zaporę solińską od środka oraz z góry, gdzie przewodnik przedstawił nam jak powstała i jak działa największa w Polsce elektrownia wodna –
opowiada Dulski.
Pierwszy koncert strzelecka orkiestra wykonała podczas II Solińskiej Nocy Kabaretowej w Polańczyku, gdzie na jednej scenie występowali m.in. z kabaretem ”Jurki” i Cezarym Pazurą.
– Po koncercie nie zabrakło czasu na popływanie na rowerku nad zalewem – mówi szef zespołu.
Niedzielę orkiestra rozpoczęła udziałem w mszy św. w Górzance, gdzie grupa nocowała. Wzięli też udział w mszy plenerowej w Polańczyku.
Nie obyło się bez niespodzianek.
– Orkiestra została zaproszena, aby zagrać na urodzinach parze małżonków, którzy w tym roku skończyli po 90 lat – wspomina Tomasz Dulski. – Na zakończenie naszego koncertowania udaliśmy się na Dzień Myczkowa, gdzie jak zwykle byliśmy gwiazdą wieczoru – dodaje kapelmistrz.
W tym roku orkiestra planuje także koncert w Klukach, udział w Przeglądzie Orkiestr Dętych w Działoszynie oraz wiele innych wyjazdów koncertowych.
– W przyszłym roku chcielibyśmy odwiedzić Niemcy – mówi z nadzieją dyrygent. -Chciałbym także podziękować i podkreślić, że możemy rozwijać się i koncertować dzięki wsparciu i pomocy władz gminy – konczy.

fot.: archiwum zespołu