Kuria: Ksiądz przebywa na leczeniu

3 sierpnia 2017
2 306 Views

Kuria Częstochowska zabiera głos w sprawie ks. Jerzego. Jak zapewnia ks. Paweł Maciaszek, rzecznik kurii, księdzu Jerzemu nie została powierzona funkcja proboszcza parafii w Chorzynie, a jedynie administratora wspólnoty.

Przypomnijmy, że wokół tematu zrobiło się głośno w momencie, gdy ksiądz Jerzy K. rzekomo został zabrany z parafii w Chorzynie z polecenia samego biskupa. Jak relacjonowali mieszkańcy, ks. Jerzy wcześniej pełnił funkcję proboszcza w parafii w Szczytach. I to długie lata. Tymczasem w Chorzynie długo nie zagościł. Jak wynika z przekazu mieszkańców, miał on odprawiać mszę będąc pijanym. Jednak i to miał nie być koniec zakrapianych problemów księdza. Jak relacjonują dalej parafianie, wieczorem kościoła ksiądz już nie otworzył w ogóle. Następnego dnia natomiast po księdza Jerzego miał się pofatygować sam biskup, ale na plebanii ponoć go nie zastał. Ostatecznie, kolejnego dnia, ks. Jerzy podobno z parafii już został skutecznie zabrany.
– Księdzu Jerzemu nie została powierzona funkcja proboszcza lecz administratora tej wspólnoty, czyli z ograniczeniem czasowym. Obecnie, z racji na problemy zdrowotne , ksiądz ten przebywa na leczeniu- mówi tajemniczo Paweł Maciaszek, rzecznik prasowy Kurii w Częstochowie.