Realizują projekt sołecki

„Poznaj Swojego Sąsiada” to projekt sołecki realizowany przez świetlicę w Będkowie. Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Rząśnia i Urząd Marszałkowski.

– Projekt składa się z kilku elementów takich jak zwiedzanie kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie- informuje Edyta Botór.- Kopalnia ta dla wielu mieszkańców naszego sołectwa jak do tej pory pomimo bliskości była całkiem obca i nieznana. Dzięki zorganizowanej wycieczce mieszkańcy poznali swojego sąsiada jakim jest kopalnia a dodatkowo była to okazja do integracji dla mieszkańców sołectwa Będków ze wszystkich grup wiekowych.
W ramach projektu udało się zorganizować także zajęcia tkackie. Okazały się być one doskonałą okazją, by pokazać dzieciom w jaki sposób kiedyś powstawały tkaniny. Jak podsumowują realizujący projekt, zajęcia te cieszyły się zainteresowaniem dzieci i młodzieży.
– Odbywają się też zajęcia nauki rysowania. Zajęcia te pozwolą wielu uczestnikom warsztatów podszlifować swoje umiejętności a początkującym poznać podstawy- dodaje Edyta Botór.
Projekt zakłada również zakupienie stołu bilardowego oraz ekspresu do kawy.
– Sprzęt ten pozwoli mieszkańcom na integrację społeczną poprzez wspólne spędzanie czasu przy dobrej kawie oraz w duchu sportowej rywalizacji- informuje Edyta Botór.

Fot UG Rząśnia