Ćwiczą na Bugaju, bo mają napowietrzną siłownię

9 sierpnia 2017
418 Views

W ostatnim czasie na osiedlu Bugaj do użytku oddana została siłownia zewnętrza, która cieszy się już dużą popularnością wśród mieszkańców. Siłownia liczy pięć urządzeń do różnorodnych ćwiczeń.


Przy każdym urządzeniu znajduje się obszerna informacja jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, jakie są przeciwwskazania do ćwiczeń na tym urządzeniu oraz które partie mięśni będą pracować najmocniej podczas ćwiczenia. Siłownia została wykonana dzięki współpracy Zarządu Osiedla nr 3 z Urzędem Miejskim w Wieluniu.
– Na początku kadencji Zarządu Osiedla założyliśmy sobie, że nie będziemy rozdrabniać tych i tak nie dużych pieniądze jakie mamy do wykorzystania, natomiast będziemy starali się wykonać w każdym roku jedną konkretną inwestycję – komentuje Krzysztof Dziuba, wiceprzewodniczący Zarządu Osiedla nr 3. – I tak w poprzednim roku mieliśmy swój udział w budowie parkingu na Osiedlu Armii Krajowej, natomiast w tym roku przy siłowni zewnętrznej na Osiedlu Bugaj. Jedyną możliwą lokalizacją na ten moment była ta, na której właśnie stoi instalacja, nie mniej do korzystania z siłowni serdecznie zapraszamy również mieszkańców Osiedla Armii Krajowej, jeśli będą takie możliwości to być może w kolejnych lata uda się zrealizować podobną instalacje również na tym Osiedlu.
Dzięki dobrej współpracy z władzami miasta i przychylności burmistrza Pawła Okrasy, mieszkańcy osiedla mogą cieszyć się z napowietrznej siłowni.
– Ćwiczę na niej od kilkunastu dni – chwali się Krzysztof Dziuba.
Niebawem zostanie wykonane także ładne obejście siłowni. Po dużej liczbie osób korzystających, można już stwierdzić, że takie miejsca są potrzebne. Jest to także miejsce integracji mieszkańców, ponieważ pojawiają się tam zarówno seniorzy jak i młodzież.
Przypominamy, że w Wieluniu działa już kilka podobnych instalacji, z których chętnie korzystają mieszkańcy miasta.

fot.: archiwum