Makabryczne znalezisko w publicznej toalecie

9 sierpnia 2017
2 022 Views

21-letnia matka z powiatu pajęczańskiego najprawdopodobniej dopuściła się dzieciobójstwa. Zwłoki noworodka znaleziono w kabinie publicznej toalety. Kobieta w ogóle nie przyznaje się do porodu, a tym bardziej zbrodni.

– W dniu dzisiejszym (poniedziałek, 31 lipca, przyp. red.), na terenie zalewu Zakrzew, zostały ujawnione zwłoki noworodka. Nadzór nad śledztwem prowadzi Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. W tej chwili, dla dobra prowadzonego śledztwa, nie mogę udzielić żadnych dodatkowych informacji – mówi starszy sierżant Tomasz Solnica z Komendy Powiatowej w Kłobucku.
Nieco szerszych informacji udzielił prokurator Tomasz Ozimek.
– Prokuratura Rejonowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie przestępstwa dzieciobójstwa, czyli pozbawienia życia dziecka przez matkę w okresie porodu. Ze wstępnych ustaleń postępowania wynika, że 31 lipca, w godzinach nocnych, do jednego ze szpitali zgłosiła się 21-letnia kobieta z objawami bólu brzucha. Przeprowadzone badanie ginekologiczne wykazało, że kobieta, w okresie ostatnich 24 godzin, urodziła dziecko – mówi Ozimek.
Kobieta nie przyznała się, a wręcz zaprzeczyła, że doszło do porodu. Wobec takiej postawy, lekarze podjęli decyzję o zawiadomieniu policji. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili zwłoki dziecka, znajdujące się w przenośnej toalecie.
Podejrzaną w sprawie jest mieszkanka powiatu pajęczańskiego. Miejsce porzucenia noworodka miał wskazać jej partner, prawdopodobny ojciec dziecka.
Prokurator podjął decyzję o przeprowadzeniu sekcji zwłok, która została zaplanowana na wtorek (1 sierpnia). Dalsze postępowanie uzależnione jest od uzyskanych wyników.
W sprawie pojawia się masa pytań, na które nikt w tej chwili nie jest w stanie udzielić odpowiedzi. Jak tłumaczy starszy sierżant Tomasz Solnica, na tym etapie śledztwa nie mogą być udzielone żadne informacje, gdyż mogłoby to zaszkodzić prowadzonej sprawie.
Tematem bardzo szybko zainteresowały się ogólnopolskie media. Wstrząsająca sprawa wywołała poruszenie wśród społeczności, nie tylko lokalnej.