Przedszkole przeprowadza się do gimnazjum

Przedszkole nr 1 w Pajęcznie niebawem zmieni swoją lokalizację. W budynku gimnazjum trwa remont, mający na celu przystosowanie pomieszczeń szkoły do potrzeb młodszych dzieci.


Zmiana placówki przedszkola wkracza już w ostatnią fazę. Wkrótce przedszkolaki będą uczęszczały do nowej placówki, zlokalizowanej w szkole przy ulicy Sienkiewicza. Reforma oświaty sprawiła, że w budynku przybyło miejsca, w tej sytuacji przeniesienie dzieci do obiektu, zajmowanego dotąd przez Publiczne Gimnazjum, wydaje się naturalnym posunięciem.
Jak informuje Jacek Lewera z Urzędu Gminy i Miasta Pajęczno, taki pomysł pojawił się już jakiś czas temu, niedługo po tym, kiedy w szkole wygospodarowano miejsce dla trzylatków. Koncepcja sprawdziła się, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do tego samego budynku uczęszczały także starsze przedszkolaki.
W tej chwili, na pierwszym piętrze trwają intensywne prace. Lewera zapewnia, że pomieszczenia będą gotowe na przełomie lipca i sierpnia. Inwestycja w całości jest realizowana z budżetu gminy, a jej koszt przekracza 550 tysięcy złotych. W związku z reformą oświaty, do szkoły wkrótce zaczną uczęszczać młodsze roczniki, więc przy tej okazji realizowana jest też modernizacja niektórych pomieszczeń, w celu dostosowania ich do potrzeb uczniów szkoły podstawowej.
Przeniesienie przedszkola do budynku szkoły może budzić pewien niepokój wśród rodziców malców. Jacek Lewera zapewnia, że oba skrzydła będą funkcjonowały całkowicie niezależnie, a dzieci ze szkoły i przedszkola nie będą miały ze sobą kontaktu. Nie ma więc obaw, że może dojść do jakichkolwiek nieprzyjemnych sytuacji.
Przeprowadzka przedszkola nie powinna też utrudnić życia rodziców. Szkoła położona jest na tej samej ulicy, co budynek przedszkola, a ze względu na przylegający do niej duży parking, podwiezienie pociech będzie nawet łatwiejsze.