Słoneczniki jak małe słońca

Podczas spotkania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie dzieci poznały kolejną sławną postać.. Vincent Van Gogh, malarz z Holandii i jego słynne słoneczniki zostały uczestnikom przedstawione w teatralny sposób za pomocą bajki.

26 lipca uczestnicy wakacyjnych warsztatów poznali holenderskiego malarza. „Cień Vincenta” opowiadał historię małego chłopca, którego zainspirowało pole słoneczników. Bajka niezwykle podobała się dzieciom.
– Za życia Vincent był bardzo ubogim człowiekiem, dziś jego obrazy są niewiarygodnie drogie – informuje Małgorzata Dawid, pracownik biblioteki.
– Van Gogh uwielbiał słoneczniki, nazywał je małymi słońcami i często malował. Jego najsłynniejszy obraz właśnie przedstawia te kwiaty – dopowiada.
Po wysłuchaniu bajki uczestnicy wzięli udział w zabawach. Jedną z nich było malowanie obrazów przy pomocy dość nietypowych akcesoriów. Patyczki do uszu czy gąbki okazały się przydatnym narzędziem dla małych artystów.

– Największą jednak przyjemnością była dla dzieci możliwość twórczego działania. Ich wena zaowocowała co było widać podczas intensywnego zaangażowania w pracę – podsumowuje na zakończenie Małgorzata Dawid.

fot.: archiwum biblioteki