Złowili 160 kg ryb. Huber Rabęda największą

W niedzielę, 30 lipca, odbyła się trzecia już edycja Międzygminnych Zawodów Wędkarskich, zorganizowanych przez włodarzy gmin: Strzelce Wielkie, Sulmierzyce i Pajęczno.

Zawody odbyły się w pięknej scenerii malowniczo położonych stawów pomiędzy miejscowościami Zamoście i Strzelce Wielkie, będących przedłużeniem doliny rzeki Pisi.
Na nowo oddanym dwa lata temu stawie wędkarze zgromadzili się już o 6 rano, ponieważ zawodnicy już o tej godzinie zaczęli przygotowania do rywalizacji. W zmaganiach wędkarskich brało udział 48 wędkarzy z trzech gmin. Rywalizacja trwała do 12.30. Największą rybę podczas zawodów złowił Hubert Rabęda. Był to 56 cm leszcz. Natomiast łącznie w zawodach złowiono ok 160 kg ryby.
Zawodnicy przybyli na zawody często wraz z całymi rodzinami, które kibicowały im w zmaganiach, a piękna aura, słoneczna pogoda sprzyjały miło spędzonej niedzieli. Wójt gminy Sulmierzyce Gabriel Orzeszek zadbał o katering i napoje dla wędkarzy, natomiast wójt gminy Strzelce Wielkie Marek Jednak i burmistrz gminy i miasta Pajęczno Dariusz Tokarski zasponsorowali zakup pucharów i nagród rzeczowych. Nagrody i puchary wręczali osobiście wójt Marek Jednak oraz przewodniczący Rady Gminy Sulmierzyce Tadeusz Kruszyński.

fot.: Andrzej Duchowski

Klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:
Klasyfikacja indywidualna przedstawiała się następująco:
I miejsce – Bogdan Filak
II miejsce – Przerywacz Jarosław
II miejsce – Oracz Radosław
IV miejsce – Hubert Rabęda
V miejsce – Jacek Wielgosik
Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce gmina Pajęczno
II miejsce gmina Sulmierzyce
II miejsce gmina Strzelce Wielkie