75-latka potrącona na pasach

Jak informuje wieruszowska policja, 43-letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego, jadąca od ulicy Rynek, potrąciła przechodzącą przez pasy kobietę prowadzącą rower.

Do wypadku doszło 5 sierpnia około godziny 11, na ulicy Podzamcze w Wieruszowie.
– Na skutek tego wypadku piesza z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo- zapewnia Damian Pawlak, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie.
Jak dodaje rzecznik Pawlak, kierująca fiatem w chwili zdarzenia była trzeźwa. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.
– Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności-mówi Damian Pawlak.
Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni wcześniej w Wieruszowie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszej. Życie straciła 9-letnia dziewczynka, która z nieustalonych przyczyn znalazła się na jezdni.
– Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności- informuje rzecznik Pawlak.
Policja apeluje o ostrożność. Jak pokazuje życie, od tragedii dzieli nas czasem jeden krok lub kilka km więcej na liczniku.
– Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami- apeluje Damian Pawlak z wieruszowskiej komendy.
Policja zwraca również uwagę rodzicom i opiekunom, by ci sprawowali właściwą opiekę nad dziećmi.

Fot KPP Wieruszów