Parafianie mogą korzystać z nowego parkingu

Przed kilkoma tygodniami zakończyła się budowa parkingu przy kościele parafialnym p.w. Narodzenia Pańskiego. Inwestycja, współfinansowana przez Urząd Gminy i Miasta Pajęczno, w znacznym stopniu rozwiązała problem, z którym wcześniej musieli borykać się parafianie.


Wcześniej kościół przy Ogrodowej otoczony był przez nieutwardzony teren. Co prawda wzdłuż samej ulicy zlokalizowane są miejsca parkingowe, jednak jest ich za mało, żeby w pełni zaspokoić potrzeby parafian. Gruntowe podłoże aż prosiło się o zagospodarowanie i wreszcie taki ruch został wykonany.
Jak mówi Jacek Lewera, pajęczański magistrat wyłożył na inwestycję ponad 280 tysięcy złotych. Nieutwardzony teren został wybrukowany, inwestor zadbał też o odpowiednie odwodnienie i montaż oświetlenia. Teraz znalezienie miejsca parkingowego pod kościołem nie stanowi najmniejszego problemu.
Tuż obok parkingu powstał też plac zabaw dla dzieci. Jacek Lewera informuje, że ta inwestycja została sfinansowana przez supermarket Intermarché. Obie inicjatywy spotkały się ze sporą aprobatą ze strony parafian, którzy nie kryją swojego zadowolenia w związku z zakończonymi pracami.
– To doskonały pomysł, dzieciaki wprost przepadają za nowym placem zabaw i teraz nie muszę już zaciągać ich do kościoła siłą – śmieje się Justyna, parafianka kościoła p.w. Narodzenia Pańskiego.
– Parking był bardzo potrzebny. Raz zdarzyło się, że musiałem zostawić samochód na trawniku, a że mocno wtedy padało, nie było łatwo wyjechać. Wcześniej znalezienie wolnego miejsca było prawdziwym kłopotem, teraz nie ma z tym żadnego problemu i dziękujemy za to – mówi Tomasz.