Burmistrz wykorzysta potencjał miasta?

Nie jest tajemnicą, że największą siłą Działoszyna jest potencjał turystyczno-rekreacyjny. Na terenie miasta i gminy znajduje się wiele stref, które aż proszą się o zagospodarowanie. Niewykluczone, że niebawem miasto zacznie kusić nowymi obszarami, odpowiadającymi potrzebom mieszkańców i przyjezdnych.


Wniosek o dofinansowanie dla projekt „Budowa regionalnego ośrodka turystyki i rekreacji w Działoszynie, inwestycja w infrastrukturę obszaru nadwarciańskiego- produktu turystycznego województwa łódzkiego – etap II” został złożony już w maju. Założenia programu funkcjonalno-użytkowego opierają się na zaprojektowaniu i wykonaniu elementów zagospodarowania turystycznego dla czterech obszarów.
Pierwszym z nich jest „Obszar przy lesie”, zlokalizowany tuż przy Stadionie Miejskim, gdzie poza odkrytym basenem i boiskiem wielofunkcyjnym, ma powstać także plac zabaw dla dzieci, skatepark, siłownia napowietrzna, tor rowerowy z przeszkodami i plac do mini golfa.
Kolejna strefa do zagospodarowania to „Obszar na wyspie”. W okolicach spółdzielni mieszkaniowej ma powstać zadaszona scena, boisko do siatkówki, park linowy i wiaty piknikowe.
Trzecim miejscem, mającym przyciągać turystów, jest „Obszar nad rzeką”, położony tuż za mostem. Dla tej strefy zaplanowano budowę plaży z przebieralnią, ścieżki zdrowia, placu zabaw i boiska do siatkówki plażowej.
Ostatnią atrakcją turystyczną, która jednocześnie ma stanowić znaczne udogodnienie dla rowerzystów, mają być „Ścieżki rowerowe”. Pierwsza ma powstać wzdłuż ulicy Grota-Roweckiego, natomiast druga – od ulicy Bankowej do Lisowic. Przewidywany koszt projektu ma sięgnąć kwoty 7.467.211,78 zł.