Policjanci ujawnili nielegalną uprawę w szklarni

1 września 2017
466 Views

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. W niewielkiej wsi, w gminie Zelów, policjanci znaleźli nie tylko krzewy, ale także znaczne ilości suszu.


Akcja bełchatowskiej policji miała miejsce 18 sierpnia. Jak wynikało z ustaleń operacyjnych, w szklarni zlokalizowanej we wsi Sromutka uprawiane miały być krzewy konopi indyjskich. Trop okazała się trafiony. Rośliny były posadzone już przed szklarnią, reszta znajdowała się w środku. Ponadto, w jednym z pomieszczeń gospodarczych, funkcjonariusze ujawnili 147 gramów suszu marihuany oraz częściowo wysuszoną roślinę o wadze 1000 gramów.
– Policjanci kryminalni, zajmujący się problematyką narkotykową, pojechali sprawdzić swoje informacje. Wynikało z nich, że osoba mieszkająca na terenie tej posesji, może być w posiadaniu uprawy. Wewnątrz szklarni znajdowały się trzy dorodne krzaki, jeden rósł na zewnątrz – mówi aspirant sztabowy Piotr Rokita, rzecznik prasowy KPP Bełchatów.
W sprawie zatrzymano 27-letniego mężczyznę. Za nielegalną uprawę konopi i posiadanie gotowego suszu marihuany grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

fot.: Archiwum KPP Bełchatów