Zamiast pływać całowali klamkę

Basen odkryty w Wieluniu funkcjonował przez całe lato. Niestety spragnieni wodnych uciech mieszkańcy, wielokrotnie zmuszeni byli ‚‚całować klamkę’’.

Odkryty basen oddano do dyspozycji mieszkańców 24 czerwca. Na ten czas pływalnia kryta została zamknięta. Jedynym wyjściem, jeżeli chcemy kąpać się w Wieluniu, jest basen na ul. Broniewskiego 4. Problem w tym, że o jego otwarciu decyduje pogoda.
Trudność polega na tym, że nie ma skonkretyzowanych wytycznych jaka pogoda pozwala na jego otwarcie. Jej ocena może być rzeczą subiektywną.
Basen odkryty powinien być czynny przez całe lato, siedem dni w tygodniu, w godzinach od 10 do 18. Powinien, ale nie zawsze jest…
Jeżeli przykładowo o 10 jest pochmurno, a o 13 słonecznie to trudno ocenić czy będzie otwarte czy nie?
– Wtedy ściągamy pracowników i otwieramy – zapewnia Janusz Witych, kierownik basenu odkrytego w Wieluniu.
Inaczej na temat spogląda kierownik WOSiR, który administruje obiektem.
– Nie będziemy przecież w takiej sytuacji ich angażować, bo to też ludzie – mówi Jacek Raszewski, szef WOSiR.
Skąd mieszkańcy mają wiedzieć kiedy jest otwarte, skoro sami kierownicy mają różne zdania.
Co ważne, nie dosyć, że basen odkryty otwierany jest w kratkę, to nie ma kompletnie żadnej informacji w tym zakresie. WOSiR nie podaje czy w danym dniu jest otwarte czy zamknięte. Dowiedzieć się można na miejscu, co znacznie utrudnia korzystanie z obiektu.
– Telefon bezpośrednio na basen nie istnieje. Można sobie wróżyć z fusów – mówi jedna z czytelniczek.
Problem został zauważony dopiero po interwencji ‚‚Kulis…’’, ale na jakiekolwiek jego rozwiązanie trzeba jeszcze poczekać. I to do następnego roku.
– Teraz mamy już prawie koniec sezonu – zauważa Jacek Raszewski.

***

Rozwiązanie jest proste jak drut. Wystarczy krótka wiadomość na stronie internetowej WOSiR lub na Facebooku i ludzie wiedzieliby jaka jest sytuacja. Szkoda tylko, że nikt w WOSiR o tym nie pomyślał. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie inaczej, być może za sprawą tego artykułu.