Łyskornia doczekała się parkingu

6 września 2017
1 206 Views

Na działce gminnej położona w centrum wsi zrobione zostały miejsca parkingowe. Inicjatywa podjęta przed kilku laty w końcu doczekała się realizacji.

Parking położony jest przy drodze powiatowej Łyskornia – Młynisko, w sąsiedztwie kaplicy pogrzebowej.
– Projekt budowlany został sfinansowany przez Radę Parafialną. Gmina Biała poniosła koszt budowy, który zamknął się kwotą niecałych 140 tys. zł – mówi Aleksander Owczarek, wójt gminy Biała.
Warto dodać, że kosztorys inwestorski opiewał na kwotę blisko 150 tys. zł. Powstałe miejsce parkingowe nie mają ograniczeń tonażowych, mogą więc korzystać z niego samochody ciężarowe. Głównie jednak powstały z myślą o samochodach osobowych.
– Nadmiar ziemi z powierzchni parkingowej wykorzystany został do tworzenia boisk trawiastych w sołectwach Zabłocie i Janowiec, a jej gorsze frakcje do zasypania nieczynnego stawu wodnego i wyrównania gruntów przykościelnych- dodaje wójt Owczarek.
Na symbolicznym oddaniu parkingu do użytku pojawili się przedstawiciele mieszkańców i Rady Parafialnej, wykonawcy, proboszcza miejscowej parafii i władze gminny. Pierwszego wjazdu na parking dokonał tir z naczepą miejscowego przedsiębiorcy.
-Obok spełniania swej funkcji użytkowej, wybudowane miejsce parkingowe podniosło z pewnością estetykę wyglądu centrum Łyskorni- komentuje włodarz gminy.

Fot organizatorzy