Nabór wniosków trwał zaledwie kilka godzin

Po raz kolejny przed Urzędem Gminy w Rząśni zebrała się potężna kolejka. Przyczyną był nabór wniosków na montaż ogniw fotowoltaicznych. Niestety, około 50 osobom zabrakło szczęścia w tym rozdaniu…

24 sierpnia uruchomiony został kolejny już nabór wniosków na montaż ogniw fotowoltaicznych o mocy maksymalnie do 4 kW. Na liście złożonych wniosków dokonano rezerwacji przeznaczonych dla parafii w Rząśni i w Stróży.
– Decyzja ta podyktowana była dobrem wspólnym wszystkich osób będących członkami tych parafii- wyjaśnia Tomasz Stolarczyk, wójt gminy Rząśnia.
Nabór wniosków został rozpoczęty o godzinie 7.30. Zaledwie trzy godziny później został on zakończony z powodu przyjęcia liczby wniosków wyczerpujących pulę środków przeznaczonych na ten cel w roku 2017.
– Była spora kolejka. Chętnych było około 150 osób. Dostało się 98. Jest dużo chętnych, ale muszę też stać na straży naszego budżetu- wyjaśnia wójt Stolarczyk.
Przypomnijmy, że w pierwszym naborze przyjętych zostało 230 wniosków. Jak dodaje włodarz, niskie rachunki, które napłynęły w ostatnim czasie do osób, które z skorzystały z szansy montażu ogniw zachęciły kolejne osoby.
– Mam nadzieję, że w lutym uda nam się ogłosić termin kolejnego naboru. Chciałbym, aby wszyscy chętni do roku 2020 skorzystali z programu- dodaje Tomasz Stolarczyk.