Pożegnanie lata pełne atrakcji

Mimo szarej pogody 26 sierpnia w Kodraniu minął w gorącej atmosferze. Mieszkańcy sołectwa spotkali się przy placu zabaw, żeby pożegnać mijające lato.

Ten dzień był przepełniony atrakcjami. Mieszkańcy Kodrania przyszli wspólnie bawić się przy muzyce, spróbować lokalnych specjałów przygotowanych przez członków stowarzyszeń i wykorzystać atrakcje zorganizowane przez inicjatorów imprezy.
Anna Soboń przyjechała ze swoimi klaczami by dzieci mogły pojeździć na bryczce i w siodle.
– Mamy dwie klaczki, Lenkę i Agatkę. Konie to nasza miłość i pasja. Klaczki sprawują się super, są przyzwyczajone do festynów i przede wszystkim do dzieci. Nie boimy się brać udziału w takich wydarzeniach, bo nasze zwierzaki są ostoją zrozumienia i spokoju – mówi kobieta w cawboyskim stroju.
Poza przejażdżkami atrakcją były stoiska stowarzyszeń uginające się pod ciężarem dobrego jedzenia.
– Serwujemy gołąbki w wiosennym sosie, andruty z ziemniakami opiekane, a także różne rodzaje ciasta i tradycyjnie chleb ze smalcem i ogórki – mówi Agnieszka Staszczyk ze stowarzyszenia Dobra Wola z Woli Wydrzyny.
Mariola Milczarek stół obok serwowała wraz z członkami stowarzyszenia Rozwojowa Wieś Chorzenice i Marcinów 60l domowej grochówki.
– Liczymy, że do końca festynu pójdzie cała zupa. Poza tym mamy domowe wypieki – mówi Mariola Milczarek.
Zapach pieczonego grilla i zasmażanej kapusty unosił się od części namiotu gdzie mieli swój stół członkowie stowarzyszenia Niezniszczalni z Bogumiłowic.
– To nasz sekretny przepis – mówi Beata Borowiecka pytana o to jak przyrządzili kapustę.
– Na grillu mamy szaszłyki, kiełbaski i oczywiście kaszankę – dopowiada.
Jedzenie nie było jedynym punktem przygotowanym dla gości.
Po jednej stronie placu rozgrywały się zawody strzeleckie Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego „10-ka”, a po drugiej rozstawiono dla najmłodszych dmuchańce, które oblegane były przez dzieci.
– Przyszliśmy dla rozrywki. Miło, że taka impreza jest zorganizowana, odrywa i wyciąga z domu. To coś innego, a dodatkowo jest sporo atrakcji dla dzieci – mówi Agnieszka Mikołajczyk ciesząc się, że taka inicjatywa miała miejsce, bo dzięki temu jest szansa oderwać się od nudy.
Podczas festynu nieprzerwanie grała muzyka. Zespół Cover Dance zadbał też, by pożegnanie lata zakończyła zabawa taneczna.