Wielton wkracza do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Jeden z największych producentów naczep w Europie, Wielton S.A., otrzymał kolejne pozwolenie na prowadzenie działalności w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z tego tytułu, wieluński gigant może liczyć na spore ulgi podatkowe, natomiast dla mieszkańców oznacza to, że wkrótce powstaną nowe miejsca pracy.

Do 2020 roku, na obszarze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Wielton zainwestuje niebagatelną kwotę 62 milionów złotych. Producent naczep zamierza poczynić inwestycje w obszarze zakładów produkcyjnych i automatyzacji magazynów. Planowane są też prace modernizacyjne obszaru serwisowego, co ma pozwolić na świadczenie usług dla użytkowników nowej generacji naczep, przyczep i zabudów, jak również budowa Centrum Obsługi Klienta. Park technologiczny grupy zostanie wzbogacony o nowe maszyny i technologie.

Planowane inwestycje będą wymagały zwiększenia zatrudnienia. Jak informuje Małgorzata Barańska, dyrektor ds. marketingu i PR, do 2020 roku, na obszarze strefy, pracę znajdzie 69 osób.