XVI turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Kiełczygłów

6 września 2017
660 Views

Organizatorami turnieju był Kazimierz Jędrzejski, wójt Gminy Kiełczygłów, Agata Niemczyńska sołtys i jednocześnie radna sołectwa Kiełczygłówek a także Józef Pluta i Marek Kula.

W rozgrywkach udział wzięły cztery drużyny z terenu gminy Kiełczygłów i Osjaków: Kuźnica Ługowska, Obrów, Kiełczygłów i Huta.
– Mecze rozgrywały się systemem każdy z każdym, po których grano półfinały : pierwsza drużyna z czwartą drużyną oraz druga drużyna z trzecią drużyną- informują organizatorzy.
Mecze o trzecie i pierwsze miejsce poprzedzone zostały serią rzutów karnych strzelanych przez: wójta Kazimierza Jędrzejskiego, sekretarza Marka Kulę, przewodniczącego Zenona Swędraka, radnego Macieja Mielczarka, a także sędziów: Jana Zatwarnickiego, Zdzisława Witaszka i Józefa Plutę. Karnych bronili bramkarze z drużyn półfinałowych.
– Atrakcja ta miała na celu między innymi wybór najlepszego bramkarza turnieju, jak i rozbawić zgromadzoną rzeszę kibiców. Po seriach rzutów karnych wybrano najlepszego bramkarza, którym okazał się bramkarz drużyny Huta Mateusz Banasiak- dodają organizatorzy.
Turniej zwyciężyła drużyna z Kuźnicy Ługowskiej. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Kiełczygłowa. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Obrowa, a czwarte z Huty. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcin Niedbalski( Kuźnica Ługowska), a najlepszym bramkarzem Mateusz Banasiak ( Huta). Najlepszym strzelcem turnieju został natomiast Mateusz Boras ( Kiełczygłów). Otrzymali oni pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Wójt Jędrzejski szczególne słowa uznania skierował do sędziów Jana Zatwarnickiego, Zdzisława Witaszka i Józefa Pluty. Za bezstronne i fachowe sędziowanie zostali oni uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i statuetkami. Statuetkę otrzymał także Filip Chlebicki, który został wybrany najsympatyczniejszym uczestnikiem turnieju.

Fot organizatorzy

Wyniki poszczególnych meczy:

Mecz 1. Kiełczygłów – Huta 5 : 1

Mecz 2. Obrów- Kuźnica Ługowska 2 : 0

Mecz 3. Kuźnica Ługowska – Kiełczygłów 2 : 2

Mecz 4. Huta – Obrów 0 : 6

Mecz 5. Kiełczygłów – Obrów 2 : 1

Mecz 6. Huta- Kuźnica Ługowska 0 : 5

Pierwszy półfinał

Kiełczygłów – Huta 5 : 0

Drugi półfinał

Obrów – Kuźnica Ługowska 1 : 4
Mecz o 3 miejsce Huta – Obrów 1 : 1 k. 1:2

Finał
Kuźnica Ługowska – Kiełczygłów 0 : 0 k. 3:2