Noc z Wojtkiem Skrobaką

13 września 2017
328 Views

28 sierpnia grupa młodzieży z terenu gminy Mokrsko wzięła udział w nietypowej imprezie – w „Nocy z Wojtkiem Skrobaką”, zorganizowanej przez grupę QULturalni i Gminną Bibliotekę Publiczną.

Impreza odbyła się w ramach projektu ”Śladami Wojtka Skrobaki”, dofinansowanego ze środków zadania ”Grant na lepszy start 2017”, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Uczestnicy, po zabawach integracyjnych, wzięli udział w nocnej grze terenowej. Trzy drużyny starały się jak najszybciej dotrzeć do kolejnych wskazówek, które zostały ukryte na terenie miejscowości Mokrsko. Nie było to jednak takie proste. Aby je odnaleźć, uczestnicy musieli wykonać różne zadania, jak choćby rozwiązać matematyczne równania, wykazać się znajomością opowieści czy przysiółków z terenu gminy, ale też ułożyć nietypowe puzzle. Świetnie sobie jednak z tym poradzili. Po wyczerpującej grze odpoczęli przy ognisku. Do domów wrócili dopiero rankiem.
Było to z pewnością udane nocne spotkanie, które zostanie jeszcze powtórzone.

Natalia Zwierz
fot.: Natalia Zwierz