Skopał bmw. Trafił za kratki

13 września 2017
232 Views

Decyzją sądu 30-letni agresor został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do zatrzymania mieszkańca województwa śląskiego doszło 28 sierpnia, po południu. Jak informuje wieluńska policja, na ulicy Stodolnianej w Wieluniu mężczyzna uszkodził cudze mienie.
– Funkcjonariusz wydziału prewencji wieluńskiej komendy będący po służbie, najechał na niecodzienną sytuację. Gdy policjant wysiadł ze swojego samochodu, usłyszał jak mieszkańcy jednego z bloków krzyczeli, że mężczyzna odchodzący od zaparkowanego bmw przed chwilą, bez żadnego powodu skopał jego karoserię- relacjonuje Waldemar Kozera, rzecznik prasowy wieluńskiej policji.
Jak stwierdził policjant, rzeczywiście na samochodzie widoczne były wgniecenia drzwi oraz pokrywy silnika.
– Policjant natychmiast powiadomił dyżurnego wieluńskiej komendy i ruszył za wandalem będąc w stałym kontakcie ze stróżami prawa. Kilka minut później patrol mundurowych zatrzymał przestępcę. Był on nietrzeźwy, miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci szybko ustalili, że zatrzymany nie ma stałego miejsca zameldowania- dodaje rzecznik Kozera.
Jak wyjaśniał 30-latek, w Wieluniu znalazł się przypadkowo. Przyznał się policjantom, że awanturował się w pociągu, którym jechał nad morze i został z niego wyproszony na stacji. Po sprawdzeniu mężczyzny okazało się, że to nie pierwszy jego „wybryk”. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.
-30 sierpnia decyzją sadu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności- mówi Waldemar Kozera.

Fot KPP Wieluń