Wybuch gazu. 22-latka z poparzeniami

21 września 2017
550 Views

Do wybuchu gazu doszło około drugiej w nocy w sobotę(2 września), w bloku przy ul. Lutomierskiej w Łodzi. Poszkodowana została wynajmująca mieszkanie 22-letnia mieszkanka Wrońska. Kobieta, z poparzeniami ciała, została przetransportowana do szpitala.

Z budynku, jak informuje PSP w Łodzi, ewakuowano łącznie 40 osób. Na czas akcji ratowniczej zostały one umieszczone w podstawionym na miejsce zdarzenia autobusie. Do wybuchu doszło na parterze budynku. Był on na tyle potężny, że runęły dwie ściany.
– W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została 22-letnia lokatorka tego mieszkania, która została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do jednego z łódzkich szpitali-informuje Łukasz Górczyński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.
Jak wymienia Górczyński, działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu osobie poszkodowanej do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.
– Następnie ratownicy zakręcili główny zawór gazu, znajdujący się na elewacji frontowej budynku, a rota przeszukująca mieszkanie, w którym doszło do wybuchu gazu zakręciła zawór gazu na kuchence gazowej w kuchni. Ratownicy przeszukali zawalone pomieszczenia i nie znaleźli więcej osób poszkodowanych- relacjonuje Łukasz Górczyński.
Na miejscu wybuchu pojawił się także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Po przeprowadzeniu oględzin budynku, stwierdził on, że konstrukcja bloku nie została naruszona i zezwolił na powrót mieszkańców do swoich mieszkań, poza lokalami uszkodzonymi w wyniku wybuchu.
– W akcji trwającej blisko dwie godziny udział brało osiem zastępów PSP-podsumowuje rzecznik Górczyński.

Fot KMPSP Łódź