Tir zmasakrował fiata. 56-latek zginął na miejscu

28 września 2017
1 286 Views

Wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w Gaszynie. W samo południe, 13 września, 56-letni mieszkaniec tejże miejscowości wyjeżdżając z posesji, wjechał wprost pod samochód ciężarowy.

Kierujący scanią 50-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego jechał od strony Wielunia. Tymczasem 56-letni mieszkaniec Gaszyna wyjeżdżał z posesji znajdującej się tuż przy przystanku. Kierujący tirem widząc to odbił na drugi pas, usiłując uniknąć zderzenia. Niestety, nie udało się. Po uderzeniu w tira, fiat wylądował w przydrożnym rowie.

– W wyniki zderzenia kierowca fiata poniósł śmierć na miejscu. 50 – letni kierowca tira, mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego był trzeźwy- mówi Waldemar Kozera, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

Wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego wypadku zajęła się grupa operacyjno-dochodzeniowa, która już chwilę po zderzeniu aut pojawiła się na miejscu.

Czynności na miejscu wypadku wykonywane były przez kilka godzin. W tym czasie policja kierowała również ruchem, ponieważ ze względu na utrudnienia, musiał się on odbywać wahadłowo.

 

Fot Artur Białek