Zamiast grzybów znalazł konopie

28 września 2017
1 430 Views

Dwaj bracia w wieku 19 i 25 lat zostali zatrzymani w związku z uprawą konopi, odnalezioną przez przypadek w lesie pomiędzy Pątnowem a Jajczakami. Jak się okazało, mężczyźni posiadali również susz marihuany. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności

O nietypowym znalezisku w lesie policja została poinformowana 13 września. Jak się okazało jeden z grzybiarzy podczas porannego spaceru po lesie, wśród młodych sosen natknął się na krzak konopi indyjskich.
Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Na miejscu, obok krzaka znalezionego przez grzybiarza widoczne były również ślady po wykopaniu innych krzewów.
-Kiedy część ekipy policyjnej szukała w lesie innych miejsc z krzakami konopi, przy ujawnionym pozostał jeden z funkcjonariuszy- mówi Waldemar Kozera, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.
W tym czasie do roślin zbliżało się dwóch mężczyzn. Niczego nie świadomi dyskutowali o tym, że ktoś im wyciął krzaki. Gdy policjant kazał im się zatrzymać, nawet nie próbowali uciekać. Okazało się, że byli to bracia, którzy przyszli podlać roślinki nawozem.
-Policjanci w sumie zabezpieczyli 7 krzaków konopi indyjskich, przy czym w trzech były już obcięte liście. Ponadto w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania braci, stróże prawa zabezpieczyli susz marihuany oraz wagę i kruszak służące do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Podejrzani przyznali się do uprawy, posiadania narkotyków oraz przyrządów do ich produkcji- dodaje rzecznik Kozera.
Grozi im do 3 lat pozbawiania wolności.
W ostatnich dniach znacznie większą plantację konopi indyjskich również w lesie, znaleźli bełchatowscy policjanci. W wyniku podjętych działań, policjanci zlokalizowali miejsce uprawy, które usytuowane było w wykarczowanej części lasu, około 1 km od drogi, na terenie gminy Szczerców.
– Na nielegalną uprawę składało się 110 roślin o wysokości od 30 do 100 cm, które zabezpieczono i zabrano do depozytu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają właściciela leśnej uprawy, któremu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności- informuje bełchatowska policja.

Fot policja.gov.pl/KPP Bełchatów